„Need, kes on pikaajaliselt olnud ostupoolel ja hoidnud, on hakanud nüüd ka müüma," tõdeb Swedbank Marketsi spetsialist Rainer Saad ja ütleb, et praegu on olnud näha muutust investorite käitumises.
Swedbank Marketsi spetsialisti Rainer Saadi sõnul on suuremaid ostukohti olnud näha tehnoloogiasektoris, aga palju on ostetud ka naftaettevõtteid, kus on suuremad rahavood. Foto: Andras Kralla
Saad rõhutab samas, et investorid ei ole turul kapituleerumas, vaid pigem vähendatakse oma seniseid positsioone. "Aga on ka neid, kes on just praegust olukorda ära kasutanud ja aktsiaid juurde ostnud või siis üldse uue positsiooni avanud,“ ütleb ta.
USA riigivõlakirjade hinnad jätkavad kiiret langust, mis on nende tootluse viinud enam kui kümnendi kõrgeima tasemeni. Täna jõudsid 11 aasta kõrgeima tootluseni ka kõige tähtsamad, 10aastased võlakirjad.
Uue nädala alguses maailma aktsiaturge tabanud müügilaine viis S&P 500 indeksi karuturule. Spekuleeritakse, et agressiivsem Föderaalreservi rahapoliitika võib majanduse langusesse viia, vahendab Bloomberg.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.