LHV ja Swedbanki pensionifondides istuvad võlakirjad, mille väärtus on pensionikogujale näidatust 10–15 protsendi võrra väiksem. Näiteks LHV puhul tähendaks ümber arvutamine umbes 3 miljoni euro võrra kõhnemat pensioniportfelli.
- LHV Varahalduse juht Vahur Vallistu (vasakul) ja Tuleva fondijuht Tõnu Pekk (paremal). Foto: Raul Mee
Suurpankade konkurent pensioni teemadel, Tuleva juht Tõnu Pekk on kriitiline: täna ei ostaks keegi neid võlakirju selle hinnaga, millega nad on pensionifondides näidatud.
LHV ja Swedbank kaitsevad oma otsust, kuid SEB arvab, et võlakirjade valesti hindamine on pensionikogujale kahjulik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui pikaajaliselt pensionifondi valida on lihtsam, siis alla 10aastase perioodi puhul tuleb juba täpsemalt paika panna oma pensionile jäämise strateegia. See võib kogujale tuua olenevalt kogutud summast korraliku lisa.
INVL Eesti investeerimisstrateegi Rait Kondori sõnul kardavad turud, et varasemast madalam intressimäära tõus võib näidata USA Föderaalreservi muret finantssüsteemi stabiilsuse pärast.
Pank: nüüd on hilja, põlevale majale kindlustust osta ei saa
Pöörase hooga kerkinud intress kasvatab Tallinna börsi ettevõtete kulusid ja võib sulatada järgmise aasta kasumit ja dividende. Mõni firma on osanud varitsevat ohtu ette näha ja riskid maandanud, mõni teine magas õige aja maha.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.