Nordea võttis Tallinna Sadama oma analüüsiga kaetavate ettevõtete hulka
Soome analüüsimaja Nordea alustas Tallinna Sadama katmist ja avaldas esmase analüüsiraporti. Õiglase väärtuse hinnang Tallinna Sadama aktsiale fikseeriti 1,5–1,8 euro vahemikku.
Tallinna Sadama kaide äärde maabuvad ka Tallinki laevad. Foto: Andras Kralla
Nordea analüüsimaja sertifitseeritud finantsanalüütik Pasi Väisänen kirjutas analüüsi sissejuhatuses, et viimased kolm aastat ei ole Eesti suurimale sadamaettevõttele Tallinna Sadamale kerged olnud, kuid reisijatevoo taastumine ning tulevased investeeringud Paldiski meretuuleterminalidesse ja Muuga raudteeterminali loovad keskpikas perspektiivis positiivseid ootusi.
Tallinna Sadam sõlmis Akciju Sabiedriba BMGS Eesti filiaali ja Insenerehituse ASiga lepingu uue kai rajamiseks Paldiski Lõunasadamasse. Lepingu maksumus on 53,2 miljonit eurot.
Ma ise vaataksingi võib-olla Enefit Greeni ja Merko poole ning mida ma ise ikkagi nopiks praegu siit madalamast otsast, on Tallinna Sadam, vastas rahandusminister Mart Võrklaev küsimusele, mida Investor Toomas võiks osta praegu.
Investor võiks olla rahul sellega, et vaatamata sõjale, mis meie kaubamahte mõjutas, suutsime käivet kasvatada ja ka EBITDAs kasvada, rääkis Tallinna Sadama juht Valdo Kalm Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Inimeste suhtumine krüptoteemasse on viimaste aastatega oluliselt muutunud – kui varem tundus krüpto kiire rikastumise ja kahtlase spekulatsioonivahendina, siis nüüd nähakse selles investeerimisvõimalust ja tehnoloogilist platvormi, ütleb enam kui 10-aastase krüptokogemusega raamatupidamisettevõtte Kidnes OÜ juht Anna Šendik.