Investorid lükkavad USAst võetud kasumeid üha enam Euroopasse
Institutsionaalsed investorid on asunud USA tehnoloogiasektori aktsiaid müüma ja Euroopa aktsiaid ostma, kohalike fondijuhtide hinnangul saab Ühendriikides toimuv tehnoloogiaralli peagi läbi.
Kui vaadata väärtuskordajaid ja tulevikuperspektiivi, võivad olla head näiteks Mercedes-Benzi ja BMW väljavaated, leidis INVL Eesti investeeringute strateeg Rait Kondor. Foto: DPA/Scanpix
Näiteks ütleb varahaldusfirma Avaron Asset Managementi partner ja juht Kristel Kivinurm-Priisalm, et Euroopa tehnoloogiasektoril on sel aastal läinud isegi paremini kui USAs.
Sõda Ukrainas ja Gaza sektoris, hiljutine pandeemia, rändekriisid ning keerulised majandusolud on muutnud maailma tunnetuslikult üha ebaturvalisemaks, mistõttu inimesed mõtlevad, kuidas oma elu ja vara kindlustada. Kui inimene ostab vihma hirmus varju, siis tark investor ostab vihmavarjuvabriku aktsiaid.
Pulliturg ametlikult käib ning see tähendab, et investorid peavad aktsiaid ostma börsilt aina kõrgema hinnaga, kuid ekspertidel on mitu strateegiat, kuidas pulliturul edukalt aktsiaid osta.
Alates 1989. aastast ei ole Jaapani turg suutnud august välja tulla ja uut rekordit püstitada, kuid nüüd, enam kui kolme aastakümne möödudes, on see juhtunud.
Kogu Baltikumi börside kukkumise põhjustena alates Ukraina sõja algusest näevad eksperdid lisaks geopoliitilisele riskile ka maksukoormuse kasvu ja molutamist riigifirmade turule toomisega.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?