Wall Streetil käivad aina tulisemad vestlused USA presidendivalimiste võimaliku võitja ja tema mõju üle finantsturgudele. Lisaks esitas möödunud nädalal päris märkimisväärseid argumente Euroopa Keskpanga president ning korraliku elevandina seisab keset tuba Hiina majandus koos oma aktsiaturuga.
- Täna edestab üleriiklikes arvamusküsitlustes Kamala Harris umbes kaheprotsendilise eduga Donald Trumpi. Foto: Reuters/Scanpix
Miljardärist investor Stan Druckenmiller andis Bloombergile intervjuu, kus selgitas, et viimase kahe nädala jooksul on turg olnud kindlalt veendunud, et järgmiseks Ühendriikide presidendiks valitakse Donald Trump. „Seda on näha nii pankade aktsiates, aga ka krüptovaluutades,“ ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Arestitud pool miljonit, viide maksupettusele
Ohtralt Tšehhi numbrimärkidega autosid Eestisse toonud JMV Motorsi Tšehhi firma vaidleb tuliselt maksuametiga, kes arestis ettevõtte kontolt hiiglasliku summa. Kui aastaid tagasi ütles maksuamet, et JMV äri ei ole probleemne, siis nüüd on tuul pöördunud.
Tuumakonflikti oht Lähis-Idas, naiste hääle jõud USAs ja uued maksud Lätis.
Suurim oht on Trumpi lubatud tariifid
5. novembri valimiste eel on seis endiselt 50 : 50, kas võidab Kamala Harris või Donald Trump. Suursaadik Kristjan Prikk ütleb aga, et sõltumata võitjast tuleb tunnistada USA-Euroopa suhete muutumist.
Kuigi september algas üleilmsel aktsiaturul müügisurvega, siis edasi on aktsiad liikunud valdavalt ülesmäge. Selles mängis olulist rolli asjaolu, et suured keskpangad alandasid intressimäära. Kuid üks sündmus, mis tekitab aktsiaturul ebakindlust, on peatsed USA presidendivalimised, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Sander Danil pressiteates.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.