Seilan musta kulla jõgedel: uued rekordid ja kasum pea 130%
Läinud nädalal avaldatud esimese kvartali tulemused olid Equinoril jälle – juba kolmandat kvartalit järjest – rekordilised. Heitlikel aegadel aitab see minu portfellis hoida stabiilset taset.
Olen oma portfelli kasvatanud algusaegadest alates pea 8,5 korda, kuid dividendidega ma finantsvabadusse otseselt purjetada ei saa, pigem saan passiivse tuluga kindlustada endale ühe miinimumpalga suuruse lisaportsu.
Toorainete hinnad on järjest kõrgemale roninud ja see on jõudnud ka selliste investorite tähelepanu alla, kes pole varem mõelnud variandile lõigata kasu näiteks nisu hinnast või pallaadiumist.
Analüütikud ei näe kõrgel nafta ja gaasi hinnal lõppu, mistõttu on minu portfellis oleval Equinoril oodata häid tulemusi isegi pärast Vene investeeringute mahakandmist.
Norra suurim energiatootja Equinor andis sarnaselt Briti energiafirmale BP teada, et plaanib lõpetada tegevuse Venemaal seoses rünnakuga Ukrainale, vahendab Bloomberg.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.