Vene rubla näiline tugevnemine on innustanud mitut ettevõtet suuri valuutakursiga teenitud kasumeid deklareerima, investoril tekib pigem küsimus, kas neid lepalehtede kasumeid kunagi ka kõvas valuutas näha saab.
Silvano kössitab rubla lepaleheralli juhiistmel, ettevõtte juht Jarek Särgava aktsionäridega suhelda ei soovi – viimase aktsionäride koosoleku otsused võeti vastu koosolekut kokku kutsumata. Foto: Andras Kralla
Tallinna börsil on kõige ilmsem näide Silvano Fashion Group (SFG). Ettevõte, mille äritegevusest 80% on Venemaal ja Valgevenes ning mille käibest tuleb samuti neli viiendikku neist kahest paariariigist.
Täna teatas rõivatootja Silvano Fashion Goup teise kvartali tulemustes tugevatest müügitulu ja puhaskasumi kasvust. Peamine kasumi kasv tuli valuutakursi ümberhindlusest, ärikasum aga vähenes. Analüütik leiab, et puhaskasumile ei maksa suurt rõhku panna.
Rubla kurss tõusis seitsme aasta kõrgeima tasemeni, mis on pannud Venemaa rahapoliitikuid küsima, kas aina tugevnev valuuta on riigile hea, vahendab Bloomberg.
Pesutootja Silvano Fashion Group soovib kinnitada majandusaasta aruande, kasumi jaotamise ja juhatuse liikme tasustamise põhimõtete otsused ilma aktsionäre koosolekuks kokku kutsumata.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.