Tõsiasi, et maailma suurimatel aktsiaindeksitel joonistub investorite rõõmuks kindlakäeliselt V-kuju kardetud U- või L-kuju asemel, peaks olema turuosalistele hoiatuseks, mitte julgustuseks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Veidi enam kui kuu ajaga on koroonakriis pühkinud Ameerika Ühendriikide tööturult minema kõik finantskriisi järel loodud töökohad, Eesti ja muu maailma makrostatistika viitab järsule ja pretsedenditule majanduse pidurdumisele. Kunstlikule koomaseisundile. Tagatipuks pole enda majanduse esimesena avanud Hiinas liialt julgustavaid märke näha, tarbijad endisel tasemel ei tarbi ja ebakindlus püsib. Ning mida teevad samal ajal börsid… rallivad.
Esmaspäeva ajalooline õhtu, mil WTI toornafta barreli hind muutus negatiivseks ning langes –37,63 dollarini, on mõttekoht oma tegevuse muutmiseks ning uute oludega harjumiseks nii Eesti ettevõtetele ja riigile, USA presidendile Donald Trumpile, aga ka nafta ekspordist sõltuvatele majandustele, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”