Kuigi keskmine gasellettevõte on päris väike, on nende kiiresti kasvavate äride mõju majandusele ja kogu ühiskonnale väga suur, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
"Teen julgeid, agressiivseid otsuseid," vastas ettevõtja Rauno Viljarand, kui temalt Äripäeva raadios küsiti, kuidas saada viiekordseks gaselliks. Just seda on osaühing Funrent, ettevõte, mille kaasomanik ja tegevjuht ta on.
Tänavune Gaselli TOP ehk kiire kasvuga ettevõtete edetabel kasvas mullusega võrreldes märkimisväärselt: kui eelmisel aastal sai gaselliks ligemale 1100 firmat, siis nüüd juba 1900.
Kui tekib tunne, et mingit toodet või teenust on keeruline välismaale eksportida, siis tasub mõelda, et ka Eestis kirjutatud ja eestlastest näitlejatega filmid ja seriaalid on välismaa turul läbi löönud, kõlas Gaselli Kongressil.
Ettevõtlusteadmiste puudumine ei takista firma loomist, õhin ja uudishimu peavad olema suurem kaaluga, rääkis sisustuspoe Pesa ja kosmeetikaettevõtte Näkk juht ja omanik Mirjam Hunt.
Eesti riigipilve arhitekt ja IT-firmadest Gaselli TOPis parima koha saanud OpenNode’i asutaja Andres Toomsalu nimetas gaselliks saamisel kiire kasvu osalise põhjusena erakordset tulu laekumist.
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.