VKG biotoodetetehase plaan on tervitatav, põlevkiviõlitehas on ärina endiselt perspektiivikas ning metsatüli lahendust on oodata peagi, rääkis keskkonnaminister Tõnis Mölder kliimateemalises saates "Kuum tool".
Keskkonnaga seotud teemad on muutumas ühiskonnas üha tähtsamaks ning küsimusi on õhus palju. Saates "Kuum tool" uurisime, kuidas näeb nendele vastuseid keskkonnaminister Tõnis Mölder. Foto: Andras Kralla
Metsanduses tuleb leida tasakaalupunkt, kus ühelt poolt säiliks elurikkus, kuid teisalt teeniks mets Eesti majandushuve. Selle punkti leidmisel peaksime kõrvale jätma isiklikud uskumused ja kuulama teadlaste argumente, toonitas minister saates. Lõpplahendus siiski tema sõnul paistab, kui just mõne ootamatu kännu otsa ei komistata.
Pärast kaht aastat ettevalmistusi ja uuringuid avalikustas Viru Keemia Grupp teisipäeval hästi hoitud saladuse: tööstuskontsern tahab rajada Ida-Virumaale tselluloositehase, mis läheks maksma 800 miljoni euro ringis.
Tartu ringkonnakohus tühistas Eesti Energia tütarfirma Enefit Power taotlusel esialgse õiguskaitse, millega varem peatati Ida-Virumaale põlevkiviõli tehase ehitus.
Euroopa Komisjoni avaldatud "Fit for 55" ehk kasvuhoonegaaside 55% vähendamise eelnõust jäi kõlama CO2 hinna määramine, innovatsiooni investeerimine ning sealjuures ka õiglus, et ei kannataks tarbijad ja väikeettevõtjad.
Ei tohi alahinnata raskusi, mis tekivad sellest, kui rohepööret sõnades toetavad inimesed peavad hakkama muutma oma eluviise või tasuma harjumuspäraste valikute eest varasemast rohkem, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.