Euroopa rohelise kokkuleppe raames on EL seadnud endale kliimamääruses siduva eesmärgi saavutada kliimaneutraalsus 2050. aastaks. Selleks on vaja kasvuhoonegaaside heitkoguste praeguse taseme olulist vähenemist järgmistel kümnenditel.
- Uue kliimakavaga muutuks ka saastekvootide süsteem. Foto: Raul Mee
Vahesammuna kliimaneutraalsuse suunas suurendas EL oma 2030. aasta kliimaeesmärki, kohustudes vähendama heitkoguseid 2030. aastaks vähemalt 55% võrra.
Paketi „Eesmärk 55“ raames vaatab EL läbi oma kliima-, energia- ja transpordialased õigusnormid, et viia kehtivad õigusaktid kooskõlla 2030. ja 2050. aastaks seatud eesmärkidega. Rohetehnoloogiasaates "Cleantech" räägime just sellest kliimapaketist. Mis muutub heitmekaubanduses, miks maksud tõusevad, aga samas jagatakse toetusi, et nendega kohaneda, ja mis seisus on Eesti, räägib keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna peaspetsialist Imre Bányász.
Saate teises osas räägime aga sellest, et Eesti iduettevõte Single.Earth kaasas 7,9 miljonit dollarit, et avada finantsplatvorm looduse ökoloogilise väärtusega kauplemiseks. Tegemist on Eesti iduettevõtluse ajaloo ühe suurima varajase faasi investeeringuga. Ettevõte alustab mahuka värbamisega, kokku plaanitakse tööle võtta vähemalt 60 spetsialisti. Lähemalt räägib ettevõtte kaasasutaja ja tegevjuht Merit Valdsalu.
Saatejuht on Mart Valner.
Kuula saadet siit:
Uus kliimakava ühe käega võtab ja teisega annab
Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech Estonia.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.