Univesaalteenusega on liitunud viiendik Eesti Energia äriklientidest
Ettevõtjate huvi universaalteenuse vastu on olnud võrdlemisi tagasihoidlik, kuid elektri hinnatõus börsil võib rohkem ettevõtjaid veel meelt muutma panna, rääkis Eesti Energia kohaliku turu juht Dajana Tiitsaar.
Osad ettevõtjad pole universaalteenust valinud, kuna neil on soodsamad pikaaegsed tuuleenergia lepingud. Foto: Andras Kralla
Ta tõdes, et kuna eelmisel kuul jäi elektri börsihind universaalteenuse hinnaga sarnasele tasemele, on ettevõtjate leige huvi mõistetav. “Kuid kui talvepoole ikkagi pakane paugub ja tuul ei puhu ja börsihind liigub ülespoole, et siis nad on valmis veel liituma,” vahendas Tiitsaar osade ettevõtjate plaane.
Ettevõtjate huvi elektri universaalteenuse vastu on üsna leige olnud, mis tuleneb nii fikseeritud lepingute odavamast hinnast kui ka ettevõtteid ähvardavatest leppetrahvidest, arvas majandusministeriumi energiaekspert Rein Vaks.
Alates novembrist saavad väikefirmad valida senise elektri paketi asemele riiklikult fikseeritud hinnaga elektri, erinevalt kodutarbijatest tuleb neil oma soov ka elektrimüüjale üle kinnitada.
Olulisematest muudatustest ning vajakajäämistest novembris väikeettevõtjatele kehtima hakanud universaalteenusega seoses andis ülevaate Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) juht Ille Nakurt-Murumaa.
Suuremad ettevõtted, kes elektri universaalteenusega liituda ei saa, peaksid investeerima energiatõhususse ja tarbimise juhtimisse, rääkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.