Magnetic MRO juht: tööstusinseneeriast tuleb rohkem rääkida
Lennukite hooldusega tegeleva ja interjööridetaile tootva Magnetic MRO juht Risto Mäeots räägib Äripäeva raadio saates nii ettevõtte käekäigust kriisiajal kui ka inseneride olukorrast Eestis ning tõdeb, et tööstusinsneeria vajab suuremat kõlapinda.
Äripäeva raadio sisuturundusliku saate "Fractory küsib, tööstus vastab" saatekülaline Magnetic MRO juht Risto Mäeots ja üks saatejuhtidest Fractory turundusjuht Andreas Velling. Foto: Harro Puusild
"Vajame rohkem tööstust ja eksporti, sest sealt tulebki õige lisandväärtusega tegevus, mis meie riiki jõukamaks muudab," rõhutab Mäeots saates.
Kõik õpilased ei pea minema inseneriks õppima, aga neid peaks julgustama tegema õigeid valikuid, ütleb ettevõtte Kõu Mobility Group juht Kristjan Maruste Äripäeva raadios ja kirjeldab, milliseid muudatusi võiks näiteks põhikoolides selleks ette võtta.
Kuidas vanast nutitelefonist uus "tööloom" saada? Elektroonika ringmajandusega tegelev Foxway avas hiljuti Tartus uue vanade seadmete ümbertöötlemise tehase, et teenindada aina kasvavat mahtu.
Hiina korporatsioonile kuuluv Eesti lennukihooldusfirma Magnetic MRO suutis eelmisel aastal ärikahjumi 10 miljonilt eurolt alla miljoni kahandada, ettevõtte käive vähenes ligi 17 protsenti.
Silmapaistvate siinsete juhtide teed iseloomustavad ootamatud karjääripöörded ja avanenud võimalused ning riskijulgus suurelt ette võtta. Kuidas jõuda vastu ootuseid tippjuhiks ning selles ametis pikalt edukalt tegutseda, seda uurib Äripäeva raadio saade "Juhi jutud".
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.