"Äripäeva juhtimiskooli" saates avame ukse põnevatele teemadele, mis puudutavad juhtimist ja vaimset tugevust. Meie saatekülaline, kogenud koolitaja ja coach Raimo Ülavere jagab väärtuslikke teadmisi pinge maandamisest ja vaimse tervise hoidmisest nii äris kui ka isiklikus elus.
- Raimo Ülavere. Foto: Raul Mee
Saates käsitleme olulist teemat – mentaalset tugevust juhtimises. Uurime, kuidas mentaalne tugevus mõjutab juhtide otsustusvõimet ja nende võimet hoida meeskond motiveerituna ning produktiivsena. Räägime sellest, kuidas juhid saavad oma meeskonda toetada ning tagada tervisliku tasakaalu töö- ja eraelu vahel.
Üks oluline küsimus, millele saates vastust otsime, on: "Kuidas on piisavalt hea parem kui perfektne?" See on teema, mis puudutab paljusid juhte ja spetsialiste, kes tihti seavad enda suhtes liiga suuri ootusi.
- Marianne Lõhmus ja Raimo Ülavere. Foto: Meelika Riiberg
Saadet juhib Äripäeva koolituste juht Marianne Lõhmus.
"Äripäeva juhtimiskooli" saade on mõeldud kõigile, kes soovivad paremini mõista mentaalse tugevuse olulisust ja saada praktilisi nõuandeid stressiga toimetulekuks nii tööl kui ka igapäevaelus.
Kui oluline on mentaalne tugevus juhtimises? Nõuanded stressiga toimetulekuks
Seotud lood
Me ei pea selgitama, et Tesla on elektriauto, Pampersi all mõeldakse mähkmeid või Samsung pakub sulle kodus vajalikke tehnikakaupu, aga kuidas luua brändi, mis kannab endas ettevõtte strateegiat ja kuidas strateegia ettevõttes päriselt tööle panna?
Enesejuhtimine on juhi kõige olulisem roll, kuna mõjutab otseselt tema võimet inimesi juhtida ja mõista. Teadlik enesejuhtimine hõlmab enda tundmaõppimist, emotsioonide reguleerimist ning teadlikkust välistest teguritest, mis võivad meid mõjutada. Kui juht suudab teadlikult juhtida, on tal suurem võime inimesi mõjutada ning elust rohkem rõõmu tunda. Saates vestleb Äripäeva koolituste juht Marianne Lõhmus psühholoogi ja Milttoni muutuste juhtimise nõustaja Eva-Maria Kangroga.
Läbirääkimiste viis ja meetodid on ajas muutunud – me räägime läbi videokõnede ja suhtlusakende kaudu ning kasutame emotsioonide peegeldamiseks emotikone. Jõupositsioonid ja bluffimine enam eelist ei anna, käes on selgete ja sihitud sõnumite aeg.
Üks võimalikest lahendustest inimkonna tekitatud keskkonnaprobleemidele on ringmajandus – uus ehk hästi unustatud vana majandusmudel, mille järgi ressursse ja tooteid kasutatakse võimalikult kaua, taaskasutatakse ja võetakse ringlusse, et vähendada jäätmete teket ja ressursside raiskamist. Äripäeva Akadeemia koolitaja Kadi Kenk selgitab, mida sellele majandusmudelile üleminek tähendab nii tootmis- kui ka teenusettevõtetele, kes on selles pikas protsessis võitjad ja kes mitte.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.