Linna taristuehituse eest vastutava Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti suurim probleem on see, et neil jääb raha üle, rääkis ametisse sisse vaadanud reformierakondlane Pärtel-Peeter Pere.
- Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Pärtel-Peeter Pere. Foto: Liis Treimann
“Keskkonna- ja kommunaalameti haldusalas suudavad nad kuskil 60 protsenti enda investeeringute rahast realiseerida. 40 protsenti ‒ kümned miljonid ‒ jäävad kasutamata, sest linn ei suuda planeerida, sest keskkonna- ja kommunaalamet on halvasti mehitatud,” rääkis Pere, kes on Tallinna volikogu Reformierakonna fraktsiooni juht.
Äripäeva raadio hommikuprogrammis antud intervjuus viitas Pere teistelegi Keskerakonna Tallinna valitsemise ajal tehtud vigadele, kuid pakkus ka lahendusi, kuidas saaks teha detailplaneeringute menetlemise kiiremaks, korraldada autoliiklus sujuvamaks, muuta ühistransport mugavamaks ja soosida ettevõtlust.
Intervjueeris Viivika Rõuk.
Reformierakondlane leidis Tallinnast teedeehitajatele juba kümneid miljoneid
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Loe, mida uued valitsejad on lubanud
18 aastat linnavõimu Keskerakonna käes sai läbi, mis sillutab tee vabaks muudatustele pealinna majandamises ja ettevõtluskeskkonnas.
Sotsiaaldemokraadid on valmis juba täna õhtul koalitsioonikõnelustega alustama ja loodavad järgmiseks nädalaks uue koalitsooni kokku saada, rääkis Mihhail Kõlvartilt juhtimise üle võtnud Tallinna linnapea kohusetäitja Madle Lippus.
Just kriisi ajal tuleb investeerida taristusse!
Valitsuse retoorika ja tegevus ei lähe kokku. Selmet toetada Eesti majandusarengut taristu parandamisega, investeeringuid hoopis kärbitakse. Tallinnas on lähenemine vastupidine, kirjutab Keskerakonna juhatuse liige Vladimir Svet.
Poliitikud, kes umbusaldasid Tallinna linnapead Mihhail Kõlvartit ja võtsid sellega vastutuse Eesti pealinna arengu eest, ei tohiks heituda häältest, mis on nn tasuta ühistranspordi pühaks lehmaks kuulutanud, kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.