Pealinna uus võimuliit loodab pooleteise aastaga jälje maha jätta. Lisaks: kas e-riik vaagub hinge või pingutab avalik arutelu üle ning kas Nevski katedraali aeg on otsa saanud?
- Kelle juhtimisel toob uus võimuliit Tallinna õitsengu: Madle Lippuse või Jevgeni Ossinovski? Foto: Liis Treimann
Pealinna uus võimuliit loodab pooleteise aastaga jälje maha jätta. Lisaks: kas e-riik vaagub hinge või pingutab avalik arutelu üle ning kas Nevski katedraali aeg on otsa saanud?
Tallinnas saab lähematel päevadel kokku uus võimuliit, mis jätab esimest korda üle kahe kümnendi valitsemisest kõrvale Keskerakonna.
Sotsiaaldemokraadid, kelle liige Madle Lippus praegust vahevalitsust linnapea kohusetäitjana juhib, usuvad, et pooleteise aastaga, mis on jäänud järgmiste kohalike valimisteni, võiks omajagu asju ka ära teha. Ent miks pole paljusid vajalikke muutusi juba toimunud?
“Järjepidev ühe partei valitsus ei saa põhimõtteliselt innovatsiooni toetada,” vastas Lippus “Äripäeva arvamusliidri” saates. Tema sõnul on veel omaette küsimus, kes olid linnapead neil aastail.
“Aga pole ju mingit põhjust, miks on pidanud innovatsioon toimuma Tallinnas kuidagi hiljem kui Riias või Vilniuses, mis nii ajaloo kui ka asukoha mõttes on meiega väga sarnased,” lisas Lippus. Tema sõnul on mõlemad lõunanaabrid meist kaasaegse linnaruumi arendamisega ees.
Lippus pole seejuures nõus keskerakondlase Vladimir Svetiga, kes veel abilinnapeana ütles paari nädala eest, et rattateed ja parem ühistransport on jäänud ajalooliselt ühiskondliku tellimuse puudumise taha.
“Poliitilise eestvedamise puudus oli suuresti see, miks seda [ühiskondlikku] tellimust ei tekkinud,” arvas Lippus.
Saates kirjeldab ta, millal uus võimuliit kokku saab ja mida see päriselt plaanib ära teha. Ning lisaks küsime ka: kes siis uueks Tallinna meeriks saab?
Saates tuleb juttu ka IT-ettevõtja, endise majandusministeeriumi asekantsleri ja tüdrukute koodimiskooli eestvedaja Taavi Kotkaga, kellele ei mahu pähe, kuidas avalikus sektoris asju aetakse. Mitte üksnes see, et eksamite infosüsteem vajalikul hetkel kokku kukkus, vaid üleüldine viis, kuidas tööd tehakse ja prioriseeritakse.
Publitsist Jaak Juske selgitab aga, mida võiks viimaste uudiste valguses teha Nevski katedraaliga, milles toimetav Moskva patriarhile alluv õigeusukirik on poliitilise surve all. Kas eestlastel on aeg võtta ka see okupatsioonimonument lõpuks enda kätte?
“Äripäeva arvamusliidri” saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja Indrek Lepik.
Äripäeva arvamusliider: Riia ja Vilnius ei peaks Tallinnast paremad olema. Aga on
Seotud lood
Tallinna uue linnavõimu kinnitamine leiab tõenäoliselt aset pühapäeval, mil tuleb kokku volikogu erakorraline istung.
Riikliku eksamite infosüsteemi EIS, mis on viimastel päevadel paistnud silma tehniliste tõrgetega, arendasid välja haridus- ja teadusministeeriumi enda töötajad, ütles ministeeriumi asekantsler Henry Kattago.
Linnale kuuluva Tallinna Hambakliiniku kontrollimisel selgus, et asutuse juht Maksim Volkov sõlmis lepinguid endaga seotud isikutega ning endiselt on lahendamata ammu päevavalgele tulnud rikkumised.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.