Tallinna linnahalli päästmiseks on õige hetk juba mööda lastud ning nüüd oleks kõige mõistlikum see ala linnahalli lammutamisega merele avada, rääkis arhitektuuriajaloo doktor Siim Sultson.
- Tallinna Linnahall ala tuleks avada merele, leiab arhitektuuriajaloo doktor Siim Sultson. Foto: Andras Kralla
“Seda enam suurt mõtet pole päästa. Eks ka arhitektuuriline aspekt võib ka mõneti tekitada küsimusi,” rääkis Sultson Äripäeva raadio hommikuprogrammis. “See on niivõrd linnaruumiliselt tundlik ala, mida ma isegi ei soovitaks anda arendajate kätte elamutega täitmiseks.”
Intervjuus rääkis Sultson arengutest Vanalinna kinnisvaraturul ning arutles, kui palju peaks linn seal piirkonnas hooneid omama ja kuidas Vanalinna rohkem elu tuua. Samuti selgitas ta, miks on vaja Estonia kontserdimaja juurdeehituse sobivust linnaruumi väga tõsiselt kaaluda ning pakkus lahendusi, kuidas Estonia ruumipuudust lahendada.
Intervjueeris Lauri Leet.
Kinnisvaraekspert: linnahalli pole enam mõtet päästa
Seotud lood
Uus Tallinna linnaarhitekt olgu nii-öelda ruumidiplomaat, kes suudab selgitada lahendusi nii linnavõimu tasandil kui ka avalikkusele ja taastada kadunud usalduse, rääkis Äripäeva raadio saates “Kuum tool” kauaaegne Tallinna peaarhitekt, praegu Viimsis samal kohal töötav Endrik Mänd.
Tallinna linnahalli ala arendusprojekt näeb kena välja, aga selle juures paistab tõsiseid möödalaske, mida on võimatu ignoreerida, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Jaroslav Tavgen.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”