Vaadates otsa viimastele makromajanduse näitajatele, siis võiks öelda, et inimene tunneb end sama ebakindlalt kui 2008.‒2009. aasta finantskriisi ajal, ütles LHV makroanalüütik Triinu Tapver.
Tapver rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis, et eelmisel nädalal avaldatud jaekaubanduse müügi kahanemine ei ole hea uudis. Samuti tasub vaadata skeptiliselt palgastatistikat: kuigi keskmine palk tõuseb, siis selle taga võib olla madalama tasuga inimeste koondamine.
Ettevaates ütles aga Tapver, et näeb ka positiivseid märke, mis võiksid hakata tarbija rahalist võimekust parandama.
Triinu Tapveriga vestles Janno Riispapp.
LHV analüütik: tarbija tunneb end nagu viimase finantskriisi ajal
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kiiret taastumist kinnisvaraturul ei tule
Kui Soomes on kinnisvaraturu põhi analüütikute arvates tehtud ja järgmisel aastal hakkab ehitusturg elavnema, siis Eestis läheb teisiti – põhja veel jala all pole.
Kaks, kolm või neli intressikärbet? Kuue kuu euribor vajub 3 protsendi lähedale, kuid juhtub see kuue kuu pärast, aasta pärast või sootuks järgmise aasta lõpuks, pole majandusanalüütikud ja finantsturud päris ühel nõul. Mõju Eesti laenuvõtjatele ulatub sadadesse miljonitesse.
Eesti parimad ökonomistid ja analüütikud näevad üksmeelselt, et Euroopa Keskpank langetab intressimäärasid järgmise nädala rahapoliitikute kohtumisel ning tänavu kindlasti veel mitu korda.
Palgasurve püsib seni, kuni tõusevad hinnad, ütleb LHV makroanalüütik Triinu Tapver.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.