Eestisse investeeringute meelitamine muutub iga aastaga aina raskemaks ülesandeks, rääkis masinatööstuse firma Radius Machining juht Veljo Konnimois.
- Masinatööstuse firma Radius Machining juht ja Masinatööstuse liidu nõukogu esimees Veljo Konnimois. Foto: Liis Treimann
Eestit kui riiki on välismaalastele tema sõnul keeruline müüa, sest maksundus on pidevas muutumises ning head tööjõudu on raske leida, selgitas Konnimois Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Kuigi töötus praegu kasvab ja häid töötajaid on lihtsam leida, on harituid ja kvalifitseerituid noori endiselt tööturult puudu. Konnimois kirjeldas, et ametikoolides ei õpetata noori kaasajastatud seadmetel, mistõttu on nende oskused tööturu jaoks poolikud. Probleem on ka õppejõududes, kes on vanas ajas kinni ning moodsaid masinaid ei tunne, tõdes masinatööstur.
Masinatööstuse ettevõtted on aga probleemi lahendamas ning firmad võtavad õpetajaid praktikale.
Konnimois tegi juttu ka valitsuse maksuideedest ning võlakirjadest.
Intervjueeris Lauri Leet.
Masinatööstur: iga aastaga on Eestit aina raskem müüa
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Inseneride puuduse põhjus algab tööõpetuse ja tehnoloogia tundidest, kus seis on üsna nutune, ütles masinatööstusettevõtte Radius Machiningu juhti Veljo Konnimois.
Saates "Tööstusuudised eetris" pakume kuulamiseks aruteluringi 14. märtsil toimunud tööstussektori suursündmuselt „Tark tööstus 2024“.
Eesti töösturid otsivad ellujäämiseks kliente Kesk-Euroopast, kuid seal tuleb neil konkureerida Lõuna-Euroopa suurte riikide ettevõtetega, kes suudavad madalamate hindadega eestlastelt töö üle lüüa, rääkis töösturite eestkõneleja Veljo Konnimois.
Lõviosa Eesti ettevõtete inseneride töökohtadest võib jääda lähiaastail täitmata ja see tähendab pidurit nii ettevõtete arengule, loomata jäänud töökohti ning laekumata maksutulu. Inseneride kriisi tuleb lahendada nii klassiruumides, poliitikas kui koduseinte vahel.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.