Eesti ei suuda oma pikki plaane ellu viia, sest poliitikas pannakse surve ametnikele, kes peavad riske üksi võtma, rääkis Eesti Kaitsetööstuse Liidu nõukogu esimees ja riskikapitalifondi 2C Ventures partner Taavi Veskimägi.
- Taavi Veskimägi Foto: Andras Kralla
Riigil on suured eesmärgid, plaanid ja visioonid, kuid need ei täitu, sest ametnikud ei taha riske võtta, juhuks kui eesmärkide elluviimine läheb käpardlikult, rääkis Veskimägi. Ta märkis, et kui visioon tuuakse ellu, siis tahab aga kogu ühiskond ametniku isikliku riski hüvesid nautida.
„Alustama peaks sellest, et ei peaks otsima kogu aeg, kes on süüdi,“ sõnas Veskimägi, kuidas lahendada probleemi, et riik ei suuda eesmärke täita.
Varem poliitikas tegutsenud Veskimägi selgitas Äripäeva raadio hommikuprogrammis, kust selline probleem on pärit ja mida peaks muutma. Samuti arutles ta, milliseks kujuneb Euroopa kaitsetööstuse nõudlus järgnevate aastate jooksul.
Usutles Hando Sinisalu.
Taavi Veskimägi: ametnikud peavad võtma isiklikke riske, aga hüvesid jagama kõigiga
Seotud lood
Rahandusministeeriumi ametnikud teavad, kuidas puhata tükk maad kauem kui need, kes erafirmas leiba teenivad. Sealjuures on puhkepäevade arv sama.
Puhkepäevadega trikitamise jms lõpetamine on absoluutne miinimum, mida avalik sektor saab üldsusega solidaarsuse väljendamiseks ja pahameele vältimiseks teha, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Puhkusepäevadega trikitamise mure ei ole ainult puhkusetaotluste esitajatega, vaid ka heakskiidu andvate juhtidega, leidsid Äripäeva ajakirjanikud.
Me Eestis ei taju tihti, mis mujal toimub, rääkis ärijuht ja investor Taavi Veskimägi, kelle sõnul võib globaalsete trendide ignoreerimine kalliks maksma minna. Veskimägi avabki ettekandes kahte üliolulist megatrendi.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.