Ameerika Ühendriikide läänerannikul San Francisco auks ja uhkuseks olnud tehnoloogiasektor on märkimisväärselt läinud linna ja töörahva vastu, ütles USAs viibiv Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik nähtava klassikonflikti kohta.
- San Francisco linnapildis on kodutud inimesed keskne element. Paljud neist on ka kimpus uimastitega. Foto: Andras Kralla
Lepik rääkis Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis, et kuigi San Francisco on tuntud demokraatide kantsina, siis tehnoloogiaettevõtjate kildkonnast näiteks Tesla juht Elon Musk on vabariiklasest presidendikandidaadi Donald Trumpi suurim toetaja. "Väga paljud teised San Francisco ettevõtjad ja investorid lobistavad praegu ka erinevaid kohalikke seadusandlikke algatusi," lisas Lepik.
Lepik rääkis veel lähemalt muljetest San Franciscost lõunas asuvas San Josest, mis asub Silicon Valley territooriumil.
Indrek Lepikut intervjueeris Lauri Leet.
Äripäev USAs: silma torkab klassikonflikt
Seotud lood
Viimaste aastatega sügavasse kriisi kukkunud San Franciscole terendab tõetund: kui nõiaringi pidama ei saa, ootab ees tõepoolest krahh. Sellest veelgi enam kardavad kohalikud aga Donald Trumpi teist ametiaega.
Tuumakonflikti oht Lähis-Idas, naiste hääle jõud USAs ja uued maksud Lätis.
Inimesed on hirmul, et Donald Trumpist võib saada uuesti USA president, ütles Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik USAst San Franciscost.
Ameerika Ühendriikides näitavad mitu märki, et majanduse päästmiseks on riik minemas taas rahatrüki teed, ütles Swedbanki finantsturgude vanemspetsialist Meelis Maasik.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.