Olude sunnil oleme täna taas sarnases olukorras nagu 15 aastat tagasi eelmise majanduslanguse ajal. Kindlasti meenub paljudele, et toona teatas üle päeva üks või teine sõber, tuttav või pereliige, et on koondatud.
- Irene Annus, Kristiina Palm ja Helen Roots. Foto: Andres Laanem
Saade „Töö ja palk“ võtabki vaatluse alla selle väga elulise ja valulise olukorra, mis ei tee rõõmu ei töötajaile ega tööandjaile – koondamise. Stuudios on külas ettevõtja ja palgateadlikkuse koolitaja Irene Annus ning töötukassa personalijuht ja personalijuhtimise ühingu PARE juhatuse liige Kristiina Palm, kusjuures mõlemal saatekülalisel on rääkida ka oma lugu. Irene jagab meeleldi oma koondamiskogemuse lugu eelmise majanduslanguse ajast, Kristiina aga toob kuulajani töötukassa praeguse aja kogemuse.
Saatest leiab hulgaliselt häid soovitusi nii koondav juht kui koondatud töötaja. Uurime, kuidas tööandja saab koondatavat töötajat toetada, mismoodi tuleks pidada koondamisvestlust ja kuidas käituda nii, et töötaja ei tunneks end väärtusetu ja üle parda heidetuna. Samuti kuuleme, mida soovitavad eksperdid koondamisteate saanule, räägime sellest, et enamasti pole niisugused otsused isiklikud ja ka juhil võib olla väga raske.
Kuidas siis ikkagi koondada nii, et töökohast jääb meeldiv mälestus ja soov olukorra paranedes sinna kindlasti naasta? Kuidas kommunikeerida seda keerulist olukorda nii, et töötajad seda mõistavad ja tulevad suurepärase selgituse eest aitähki ütlema?
Vestlust veab Personaliuudiste juht Helen Roots.
Koondamine: kuidas sellest midagi positiivset kaasa võtta?
Seotud lood
Uudiseid lugedes jääb silma, et olude sunnil on sel sügisel paljudel ettevõtetel käsil koondamised. On nii neid, kes lõpetavad äritegevuse täielikult, kui ka neid, kellel plaanis teatud hulga inimeste arvu vähendamine.
Kuniks riik ei suuda valitsemiskulusid jõukohasele tasemele kärpida, mõjuvad ka kõik muud algatused ebaveenva, kui mitte naeruväärsetena, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Aktsia langes 2,64%
Tallinna börsil noteeritud Harju Elektri jaoks jätkus tellimusmahu langus ka kolmandas kvartalis, mistõttu on ettevõte aasta jooksul koondanud 115 töötajat.
Ettevõtja, Cleveroni kaasasutaja ja e-kaubanduse liidu juhatuse liige Peep Kuld ütles, et ka ulatuslik koondamine ei tähendaks suure osa töö tegemata jätmist.
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.