Enamik ESG-teemadega kokkupuutuvatest inimestest on tänaseks kuulnud mõistet “kahene olulisus” (ingl double materiality). Pealtnäha segane ja veider mõiste sisaldab ettevõtete jaoks tegelikult üht-teist kasulikku.
- Sustinere asutaja ja partner Marko Siller jagab raadiosaates “Teabevara tund” oma kogemusi ja näpunäiteid kahese olulisuse analüüsi tegemiseks. Foto: Erakogu
Mida mõeldakse mõistega "kahene olulisus" ja kuidas selle tuvastamiseks oma ettevõtte mõjusid ning riske analüüsida, selgitab "Teabevara tunni" saates konsultatsioonifirma
Sustinere juht ja üks omanikest Marko Siller. Juttu tuleb ka sellest, kas seda analüüsi tuleks teha ühtmoodi nii suurtele kui ka väikestele ja keskmistele ettevõtetele.
Siller jagab oma pikaajaliste kogemuste põhjal, kuidas ja milliseid eksimusi analüüsi tehes vältima peaks.
Kuuleme ka, mida arvab saatekülaline väitest, et ESG juhtimine annab ettevõtetele konkurentsieelise.
Saadet juhib Kerttu Metsar.
Ekspert annab nõu: kahese olulisuse analüüsiga tasub ka väiksematel ettevõtetel vaeva näha
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Tööstusuudised eetris" keskendub ESG-le ja pakub kuulamiseks kahte ettekannet tänavuselt ostujuhtimise aastakonverentsilt.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.
ESG on suur teema, mis nõuab ettevõtetelt kaasamõtlemist ja arusaamist, kuid juhtidel tuleb ära teha ka oma põhitöö ehk hoida tehased töös. Paljud suured tööstusettevõtted teevad pingutusi, et toota tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt, vähendada raiskamist ja valmistuda ESG-aruandluseks.
Kestliku majanduse puhul on saanud teenimatult vähe tähelepanu selle positiivne mõju ettevõtete rahvusvahelisele konkurentsivõimele ja äri kasumlikkusele, kirjutab Rohefoorumi juht Toomas Toodu.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.