Kui otsida viisi, kuidas suhelda Ameerika Ühendriikide poliitilise juhtkonnaga, siis kindlasti ei peaks USA kui kõige olulisema liitlasega tegema seda lipitsedes, ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
![Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson rääkis Äripäeva raadios USA poliitikast.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=5b606d88-d321-5451-9ebf-0ddc1707a6f2&width=3840&q=70)
- Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson rääkis Äripäeva raadios USA poliitikast. Foto: Liis Treimann
Mihkelson rääkis Äripäeva Raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et Müncheni julgeolekukonverentsil osalevad paljud riigid arvestatava delegatsiooniga, nende seas ka Eesti. Ta peab oluliseks, et Eesti ei jääks seal passiivseks.
Samuti arutles Mihkelson selle üle, millisena näeb ta USA presidendi Donald Trumpi võimalusi lõpetada Ukraina sõda 100 päeva jooksul pärast ametisse asumist.
Marko Mihkelsoni intervjueeris Indrek Lepik.
Marko Mihkelson: USAga ei peaks suhtlema lipitsedes
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa ootab USA rahuplaani, Saksamaa valmistub üldvalimisteks ja Rootsi agoonia süveneb.
Kogu maailma riigijuhid püüavad pakkuda Trumpile midagi, mis teda huvitab, et saada temalt vastu, mis vaja. Zelenskõi pakub Ukraina rikkalikke maavarasid. Ja Trump ongi huvitatud, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi 43. sissekandes.
Kolm nädalat USA presidendina ametis olnud Donald Trump on alustanud uut võimuperioodi pea kõiki valitsemistavasid rikkudes. Kuidas Lääne julgeolekugarant käitub edasi, pole vähemasti ajalooliste paralleelide põhjal võimalik öelda.
Foruse juhatuse liige Einar Laagriküll arutleb, milliste väljakutsetega ettevõtted peavad praegu silmitsi seisma ja kui oluline on järjest sagenevate küberrünnakut ajastul mõelda ka füüsilisele turvalisusele. Kui füüsilise turvalisuse samme läbi ei mõtle, võivad ülejäänud mehhanismid osutuda täiesti kasutuks.