Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.
- Ettevõtted otsivad ise võimalusi riigikaitsesse panustamiseks. Info jagamiseks on kaitseministeerium loonud ettevõtjatele ühepäevase riigikaitse kursuse. Foto: Raul Mee
Tunnustatud panuseks on ka see, kui ettevõtted julgustavad reservväelasi õppekogunemistel osalema ja säilitavad seejuures nende töötasu, selgitab kaitseministeeriumi kaitsetahte arendamise osakonna juht Martin Reisner Äripäeva raadio sisuturundussaates. Reisneri sõnul on just kaotus sissetulekus põhiline takistus, miks õppekogunemistel ei osaleta.
Coop Panga personalijuht Janika Valliste lisab saates, et nende töötajad, kes osalevad õppekogunemistel, saavad oma töötasu kätte täies ulatuses ja see on elementaarne.
„See on hästi loomulik, et tööandjad selle töötasu säilitavad õppekogunemise ajaks. Meie oleme eestimaine pank ja meil on väga oluline, et elu Eestis jätkuks vähemalt sama hästi, nagu ta on tänaseni jätkunud. Ja üks põhilisi faktoreid selle juures on, et me oleme vaba riik ja et me saame iseseisvas riigis toimetada ja ma arvan, et iga tööandja, kellel vähegi võimalik, saab sellest ka aru – kõige väiksem asi on töötasu säilitamine,“ lisas Valliste.
Kas iga Eestis tegutsev ettevõte saab riigikaitsesse panustada? Millisel moel on võimalik anda panus riigikaitsesse ettevõttena? Mida tähendab tiitel „Riigikaitsjate toetaja“ ning kuidas seda saada? Küsimustele saab vastuse saatest. Saadet juhib Lauri Toomsalu.
Milline on ettevõtte roll riigikaitses? Coop Pank: reservisti hoitud palk on hea algus
Seotud lood
Selleks, et Eesti oleks jätkuvalt turvaline ja kaitstud riik, saavad palju ära teha ka Eesti ettevõtted. Selliseid õnneks ka jagub – meie keskel on palju tööandjaid, kes mõistavad õppekogunemiste vajalikkust ning ei näe probleemi selles, et reservväelastena tegutsevad töötajad mõneks ajaks eemal olema peavad. Selliseid ettevõtteid märkab ka Kaitseministeerium ning tunnustab neid tiitliga “Riigikaitse toetaja”.
Tuntud Eesti ettevõtjad käisid Tapa sõjaväelinnakus tankide peal ronimas ja sõduritega lõunat söömas, kuid said kuulata ka loenguid riigikaitsest. Nimelt toimus teist korda spetsiaalselt ettevõtjate jaoks loodud riigikaitsekursus.
Kaitseminister Hanno Pevkur ja Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Luman allkirjastasid reservväelaste fondi loomise koostöö memorandumi.
Õppus toimub ka Baltikumis
NATO valmistab järgmiseks aastaks ette oma suurimat ühisõppust pärast külma sõda, koondades enam kui 40 000 sõdurit, et harjutada, kuidas suudetakse tõrjuda Venemaa agressiooni ühe oma liikme vastu.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.