Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.
- Äripäeva raadio sisuturundussaates võetakse üksipulgi lahti maksumuudatused. Foto: Liis Treimann
Järgmisel aastal ootab ettevõtjaid terve rida maksumuudatusi. Kuna maksudega seoses on olnud palju infomüra, toome teemasse selgust koos eksperdiga. Hando Sinisalu maksualastele küsimustele vastab sisuturundussaates Eesti ühe vanima raamatupidamisbüroo Vesiir juht ja asutaja Enno Lepvalts.
Räägime detailsemalt tulumaksust, dividendide maksustamisest, käibemaksust, julgeolekumaksust ja ka automaksust. Arutame läbi erinevad stsenaariumid ja uurime, kas mõni maks oleks kasulik juba sel aastal ära maksta.
Järgmise aasta maksudest – puust ja punaseks
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui mujal maailmas on tõsisem maksumaksja keskklass ja varakamad, siis meie pisikeses vabariigis maksavad jätkuvalt kõige nõrgemad, tõi Äripäeva raadio sisuturundussaates välja raamatupidamisbüroo omanik.
Üks võimalus, kuidas riigieelarvesse raha juurde saada, oleks kehtestada maks e-residentidele, leiab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja Enno Lepvalts.
Miks ei suuda paljud firmad majandusaasta aruannet esitada tähtajaks, mida teha siis, kui aruandesse satub viga ja millisel juhul on võimalik aastaaruande auditeerimist vältida, selgitatakse värskes raadiosaates.
Alla keskmise palga teeniv osa elanikkonnast peaks maksutõusuga võitma, mitte kaotama ning varad tuleks ringlusse suunata, toob Äripäeva raadio sisuturundussaates eesseisvate maksumuudatuste taustal süsteemi nõrku kohti välja raamatupidamisbüroo Vesiir omanik Enno Lepvalts.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.