Tõenäoliselt põhjustasid hinnalanguse väikeinvestorid, kes nägid võimalust aasta alguses tehtud edukate tehingute kasum välja võtta, ütles Margus Uudam HF Arenduse ASist.
Ostusurve asendumisel müügisurvega on hindade langus turul täiesti ootuspärane, lisas Märt Meerits Hansapangast.
Väärtpaberiturg vajas korrigeerimist
Meeritsa sõnul toimub praegu kogu väärtpaberiturul hindade korrigeerimine. Enne Tallinna väärtpaberibörsi avamist saavutas turg oma lae, väitis ta. Hinnahüppe põhjustasid väikeinvestorid, kelle ostuhuvi ei põhine reeglina mitte ettevõtete finantstulemustel, vaid hinnatrendil, ütles Meerits.
Mõningate aktsiate põhjendamatult kõrged hinnad pidid varem või hiljem langema, lausus Hoiupanga raha- ja kapitaliturgude osakonna juhataja Otto Tamme.
Väärtpaberituru indikaatorid on ikkagi suurinvestorid, kes lähtuvad oma investeerimisotsustes konkreetse ettevõtte finantstulemuste analüüsist, ütles Märt Meerits. Tema sõnul on hinnalanguse pidurdumise indikaator suurinvestorite huvi tõus väärtpaberituru vastu. Praegu seda ei ole, lisas ta.
Kui hinnatase on madal pole põhjust ka suuri tehinguid kallimalt teha, ütles Otto Tamme.
Börsi hinnalanguse põhjus on Venemaa presidendivalimised, väitis Forekspanga investeeringute osakonna juhataja Peep Soone.
Märt Meeritsa sõnul mõjutavad Venemaa presidendivalimised otseselt ainult välisinvestoreid, sedagi pigem pikemas perspektiivis.
Tallinna väärtpaberibörsil pole kauplemise ajutiseks peatamiseks vajalik hinnalanguse protsent paika pandud. Kas seda tulevikus tehakse, näitab aeg, ütles börsi tegevdirektor Helo Meigas.
Kindlasti peatab börs ajutiselt kauplemise suurte hinnakõikumiste või aktsiahindadele mõju avaldava ootamatu informatsiooni laekumise korral, lisas ta.
Reedel registreeris Tallinna väärtpaberibörs 93 000 väärtpaberiga 110 tehingut kogukäibega 4,7 miljonit krooni.
Börsil langesid kõikide väärtpaberite hinnad peale Hüvitusfondi V seeria obligatsiooni, mis tõusid 50 senti.
Tallinna börsi indeks TALSE langes 4,66% ja jõudis 99,9 punktiga börsi tegevusaja madalaima tasemeni.
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“