Peaministri majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul hakataks raha kasutama majade remondiks, blokkmajade omanike abistamiseks ja omaniketa majade korrastamiseks.
Vitsuri sõnul pole veel otsustatud, kas raha läheb toetusena, stardirahana või puhtalt riigi programmidena. Uusi maju selle raha eest ehitama ei hakata.
«Nendele, kes ei suuda majade omanikud olla, on uutes majades elamine samuti ülejõu. Pigem võib kokku osta odavamat elamispinda ning inimesi sinna üürnikena paigutada,» rääkis Vitsur.
Esialgu tuleks Vitsuri arvates mõtlema hakata nende peale, kes ei suuda omanikud olla. «Inimese, kes ei suuda majaomanik olla, peaks tegema munitsipaal- või kommunaalmaja üürnikuks,» selgitas Vitsur.
Teine toetuse suund läheb nendele, kes elavad tagastatud majades, kuid kel on raske laenu saada, et alustada korteri või elamu ehitust. Ilma korteri- ja eluasemefondita pole ka korteriturgu olemas, ütles Vitsur.
Ober Haus Kinnisvara tegevdirektor Hindrek Leppsalu ütles, et 150 miljoni eraldamine eluasemefondi on igati tervitatav nähtus.
Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektor Urmas Lauri sõnutsi on summa täiesti arvestatav, et kinnisvara turgu elavdada.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.