«Kui eelmine valitsus defineeris need valdkonnad, milles ollakse potentsiaalset investorit valmis ära kuulama ja läbi rääkima, siis sellest üksi ei piisa,» ütles majandusministeeriumi nõunik Andres Pajuste.
Tema sõnul on sisaldab dokument ametlikku seisukohta, mida riigil on võimalik tselluloositehase investorile omalt poolt pakkuda.
Majandusministeerium paneb ette sõlmida tehase investoriga 15aastane fikseeritud hinnamehhanismiga paberipuu tarneleping riigimetsast kuni 1,5 miljoni tihumeetri ulatuses või 50 protsendi mahus tehase tootmisvõimsusest.
Lisaks käsitleb abinõude pakett importseadmete käibemaksuvabastust, sobiva maa-ala korral selle tasuta eraldamist ning kommunikatsioonidega kindlustamist, samuti kvalifitseeritud tööjõu väljaõppe toetamist.
Tselluloositehas suurendab ministeeriumi hinnangul Eesti eksporti aastas kuni 4 miljardi krooni võrra, võimaldab kasutusele võtta seni kasutamata madalama väärtusega puiduressursi, loob kuni 500 otsest ja kuni 4000 kaudset uut töökohta ning toob Eestisse kuni 12 miljardi kroonise investeeringu.
Majandusminister Mihkel Pärnoja on varem märkinud, et Eestis tegutseb tselluloositehase rajamise nimel kaks huvigruppi -- Mainoriga seotud isikud ja Tolaram Grupp. Tema sõnul võiksid nad parema tulemuse saavutamiseks jõud ühendada. Võimalike investorite ring pole Pärnoja sõnul veel teada, ilmselt oleks asjast huvitatud Põhjamaade firmad, Mainoriga on väidetavalt seotud üks Kanada firma.
«Tundub, et investorite huvi on esialgu platooniline, kuid kui riik loob head tingimused, võib tekkida konkreetne huvi,» ütles ta.
Autor: BNS
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.