«Eestis tundsime valitsuse ja üldse avaliku sektori tugevat toetust legaliseerimiskampaaniale, samuti olid mitmed äriringkondade esindajad oma käitumisega eeskujuks teistele,» lausus Microsofti Balti kontori juht Bo Kruse eile.
Microsoft on toetanud piraattarkvaraga võitleva organisatsiooni Business Software Alliance (BSA) ülemaailmset tarkvarapiraatluse vastast kampaaniat, alandades oma populaarsemate tarkvaratoodete täispakettide hindu kuni 60 protsenti.
Detsembri kohta ütlevad Microsofti toodete müüjad, et kõik, mida Microsoft suutis Eestisse tarnida, müüdi kiiresti maha ja jäi veel puudugi.
Hulgimüügifirma ASi ELKO Reval müügijuht Andres Kivi nimetas aasta viimast kuud ajaks, kus turg korralikult segamini löödi. Osa Microsofti tarkvarale tehtud tellimusi on siiani täitmata, kuna ei suudetud nii paljude toodetega Eestit varustada.
Spetsialistide hinnangul tuleb 2000. aasta jaanuar tarkvara müügi osas tõenäoliselt tunduvalt tagasihoidlikum, kuid siis tegeletakse veel detsembris täitmata jäänud tellimustega.
Tarkvara müüva OÜ GT Tarkvara tegevdirektor Anneli Heinsoo sõnas, et 1999. aastal oli müügikäive eelnevalt plaanitust 70 protsenti suurem. 1998. aasta detsembriga võrreldes kasvas mullu detsembris GT Tarkvara käive kaks korda.
Riik on aga juba alustanud tarkvara legaliseerimise kampaaniat, sõlmides sellest vastava lepingu Microsoftiga eelmise aasta lõpus. Riigiasutustes kasutatakse kuni 30 protsenti piraattarkvara.
BSA ja tarkvaramüüjate hinnangul kasutasid Eestis illegaalset tarkvara möödunud aasta septembri seisuga 60--70 protsenti firmadest. Microsoft ja BSA esitavad täieliku ülevaate tarkvara legaliseerimise kampaania tulemustest Balti riikides veebruari alguses.
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.