Eesti suurima mobiiltelefone müüva firma ASi Esmofon juhatuse esimees Aivar Sirelpuu ütleb, et psühholoogi külastamise asemel läheks tema hoopis perega keeglit mängima. «Ükski asi pole maailmas nii tähtis kui tervis ja perekond,» nendib Sirelpuu. «Stressi saab maandada päeva planeerimisega -- stress tekibki siis, kui tööd on palju ja tahaks ise kõike otsustada,» soovitab Sirelpuu.
«Ei ole psühholoogide juures käinud, ei käi ja loodetavasti ei lähe ka. Mind aitavad värske õhk ja sportimine,« teatab turismifirmade liidu president Daisy Järva. «Rõõmu tuleb ise otsida ka pisiasjadest, isegi väikene kompliment võib tekkivat stressi maandada.»
Eesti Psühhoanalüütilise Seltsi liige Andres Adams, kellel on erapraksis psühhoanalüütilises psühhoteraapias juba kuus aastat, räägib, et kõige rohkem tuleb tema juurde kliente sügisel, kui algab pime ja masendav aeg, ning kevadel, kui inimesi hakkavad vaevama armumured.
Päevas tuleb oma probleemidega Adamsi juurde 6--8 inimest. «Kui varem käisid psühholoogide juures põhiliselt naised, siis praegu käib mehi ja naisi võrdselt,» sõnab Adams.
Tema sõnul on ettevõtetes kõige rohkem pinges keskastme juhid, kellele langeb kõige enam ülesandeid. Stressina mõjub ka tippjuhiks edutamine. «Tihtipeale satub tema varsti isolatsiooni, kuna tippjuhil ei ole enam töö juures tema tasemel «omasid poisse», kellega vabalt rääkida,» lausub Adams.
Küsitlus Äripäeva töötajate seas näitas, et leidub palju alternatiive psühholoogi külastamisele. Kasvõi enda hellitamine mõne kalli ostuga.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”