Juba varakevadel Eestisse saabuma pidanud Compaqi internetiarvuti iPaq pole veel üle suure lombi jõudnud, sest USAs on selle järele suur nõudlus, ekspordiks ei jää üle midagi.
Kui iPaq lõpuks Eestisse müügile jõuab, saab valida kahe mudeli seast. Tegemist on «puhtatõulise» töökoha, interneti- ja intranetiarvutiga, seega varustus on uudistootel äärmiselt napp, kasutamine lihtne ja hind madalam kui täisvarustuses tööjaamadel. Üks mudel on ilma jäetud kõigest, milleta vaid tööd tehes hakkama saab, teine mudel on traditsioonilisema PC sarnane, kuhu saab lisakaarte juurde panna.
Uuel arvutil on head kaugjälgimise ja kaughaldamise võimalused, mis tähendab kokkuhoidu IT-personali pealt, samuti on see oluline tavakasutaja arvutiprobleemide lahendamisel -- administraator saab vigu parandada ja probleeme lahendada ise kohale tulemata oma arvuti tagant. Compaqi arvuteid müüvast Kungla Dialoogist nimetati iPaqi peamiseks eeliseks IT-osakonna poolt lihtsat hooldatavust ning tavakasutajal lihtsat kasutamist ja internetti ühendatavust. Compaq varustab iPaqid uue Microsofti operatsioonisüsteemiga Windows 2000.
iPaqi ideoloogia on visata vaid töötegemiseks mõeldud arvutist ära kõik üleliigne, mida ei kasutata peaaegu kunagi ja mis tõstavad ainult hinda, ja jätta alles vaid tööks hädavajalik. Standardvarustuses puudub isegi flopiseade. Vajadusel saab seadmeid, näiteks flopiseadme, juurde osta.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.