Financial Times: Et Euroopa kandidaat sakslane Caio Koch-Weser ei saanud Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) nõukogus eelhääletusel piisavat toetust, palus ta Saksamaa kantsleril Gerhard Schröderil oma kandidatuur tagasi võtta, et ?saaks leida uue kandidaadi, kes pälvib kõigi IMFi liikmesriikide toetuse?.
Kohe seejärel teatas kantsler Schröder, et Saksamaa esitab uueks kandidaadiks Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga (EBRD) presidendi sakslase Horst Köhleri. Köhler on töötanud Saksamaa rahandusministeeriumi riigisekretärina, seal oli tema üks kohustusi juhtivate riikide G7 kohtumiste ettevalmistamine.
Köhleri kandidatuuri on jõudnud toetada Euroopa Komisjoni esimees Romano Prodi ning ELi eesistujariigi Portugali peaminister Antonio Guterres. Tõenäoline, et esmaspäeval kinnitavad ELi riikide rahandusministrid ta Euroopa ametlikuks kandidaadiks IMFi juhi kohale.
Financial Times: Möödunud teisipäeval umbes kolmandikus USA osariikides peetud presidendivalimiste eelvoorus said ülivõimsa võidu kummagi erakonna põhikandidaadid, st demokraatidel Al Gore ja vabariiklastel George W. Bush, kes seega lähevad vastamisi novembris peetavatel põhivalimistel.
Al Gore, kes saavutas oma konkurendi Bill Bradley üle võidu kõigis 14 osariigis, teatas oma juubeldavatele poolehoidjatele: ?Nüüd algab tõeline võitlus.? Al Gore?il on, mille üle mõelda, sest vabariiklaste toetus on esialgu suurem.
Dagens Industri: Rootsi autofirma Volvo teatas, et ei kavatse Scaniaga ühinemise taotlust tagasi võtta, mis võimaldaks tal esitada see uuel kujul, ning jääb ootama Euroopa Komisjoni (EK) eitavat vastust. EK 14. märtsi koosolekul kavatseb EK konkurentsivolinik Mario Monti tagasi lükata Volvo ja Scania ühinemistaotluse, tuues põhjenduseks nende liiga suure turuosa Skandinaavias. Enne seda püüab Volvo veel kuluaaripoliitikaga EKd mõjutada ja rõhutada, et peale konkurentsi on ühinemisel suur tähtsus Rootsi majandusele ja tööturule.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.