Aktsiate hinnad Tallinna börsil liikusid reedel maailma teiste aktsiaturgude mõjul pea kogu turu ulatuses alla ? börsi juhtivate aktsiate keskmist hinnaliikumist kajastav ÄP indeks kaotas nädala viimasel kauplemispäeval 1,51 ja sulgus 452,28 punktil.
Börsisüsteemi kauplemisaktiivsus jäi madalaks. Registreeritud 172 tehingu kogukäive oli 17,23 mln kr, mida on märgatavalt vähem kui kahel eelmisel sessioonil välisinvestorite huvi toel saavutatud käibed.
Börsi reeglite järgi oli reedel viimane päev, mil börsiettevõtted said avaldada oma möödunud aasta konsolideeritud majandustulemusi. Võimalust viivitada viimase päevani kasutasid seekord Kalev ja XXL.EE ja tavapäraselt ei olnud seegi kord viimasel momendil avaldatud majandustulemustest aktsionäridele rõõmu.
Endine Pennu, praegune XXL.EE saavutas poolteise aasta pikkuseks veninud majandusaastaga kahjumiks 53,4 mln kr ja seda 140,5 mln kroonise käibe juures. Viimane poolaasta lõppes XXL.EE-le 11,3 mln kroonise kahjumiga ja seda 12,88 mln kroonise käibe juures.
Jätkuv suur kahjum ja pea olematu käive selle juures tundub hetkel küll XXL.EEd vääramatult pankroti poole tüürivat. Aastavahetuse seisuga on ettevõtte omakapital taas negatiivne (-4,5 mln kr). Samuti polnud leitud koostööpartner, soomlaste Infopiste, nõus XXL.EEsse raha paigutama, vaid oli valmis investeerima vaid uude ühisesse firmasse.
Teine reedene õnnetu oli Kalev, kelle möödunud aasta majandustulemuseks kujunes 18protsendise käibelanguse juures 31 mln kroonine kahjum. Kalevi probleemiks on selgelt mõned aastad tagasi tehtud investeeringud kondiitritööstustesse väljaspool Eestit.
Reedel tuli ka üks rõõmustav uudis, kui Baltika teatas aktsionäride koosolekul, et plaanib ärikasumiks 23,5 mln kr, möödunud aastal oli vastav näitaja 7,46 mln kr.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.