Töötajal võib tõesti olla mitu töökohta, millest üks on põhikoht, teised aga kohakaasluskohad. Samas tuleb silmas pidada, et töötamist kohakaasluskorras piirab töötajale ettenähtud tööajanorm, mis põhi- ja kohakaasluskohas kokku ei tohi ületada 60 tundi nädalas.
Teise tööandja juures töötamiseks sõlmib tööandja töötajaga töölepingu määratud või määramata ajaks, olenevalt sellest, kas töö on alalise või ajutise iseloomuga. Töölepingu tingimuste kehtestamisel tuleb lähtuda töölepingu seaduse § 26 lõikes 1 nimetatud kohustuslikest kokkulepetest.
Kohakaasluse tööandjal peab töötaja kohta olema tööleping ja isikukaart, samuti muud kohakaaslase töötingimuste seisukohast olulised personalikäskkirjad (puhkus, distsiplinaarkaristus jms).
Kohakaasluses töötajal on samad õigused ja kohustused kui põhikohaga töötajal, st allub töösisekorrale, tal on õigus saada palgalist puhkust jne.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”