Eksklusiivsust ning disaini hindav inimene on tihti hädas tüüplahendustega ning pahatihti on sunnitud minema kompromissile. Peavalu valmistab tavaliselt lauaarvuti paigaldamine, arvuteid disaintootena kuigi palju ei pakuta. Siinkohal ongi otstarbekas mõelda arvutiga integreeritud lauale.
Kasutajale jääb näha vaid laual asuv õhuke LCD-monitor, mis on olenevalt disainist kaetud kas puidu või metalliga. Laual või sahtlis asetsevad juhtmeta klaviatuur ning hiir. Printerid, skannerid ? ka need leiavad oma koha.
Integreeritud arvutil on mitmeid praktilisi eeliseid. Esiteks on võimalik vabaneda kohmakast arvutikastist, mis tihti leiab koha maas lauajala juures või halvemal juhul isegi laua peal. Kui ühendada arvutiga veel kõlarid ning muusikakeskus, võib tekitada päris asjaliku rägastiku juhtmeid, mille loogikast mõne aja möödudes enam aru ei saa.
Laua ning arvuti kokkusulatamisega on võimalik tuba paremini sisustada ning seeläbi harmoniseerida kogu ruum. Ka tehnika saab sisekujunduse osaks ning tekitab külalises parajalt aukartust.
Powerdesk alustas tegevust 1997. aastal, mil inglane David Gilbert patenteeris integreeritud arvutiga laua. Algselt keskendus Powerdesk klassikalise disainiga laudade tootmisele, 2001. aastal lisandus ka modernne suund, kus kasutatakse minimalistlikumaid jooni. Millised neist Eesti tarbijat huvitama võiksid hakata, pole veel teada ? seni pole ühtki seesugust lauda Eestisse toodud.
Sihtgrupina näeb Powerdeski esindaja Balti riikides Viljar Kallaste näiteks teadlikku kodukasutajat, kes kasutab arvutit nii tööks kui meelelahutuseks. Teiseks sihtgrupiks on aga näiteks pangad, kindlustusasutused, restoranid, müügisaalid ? kohad, kus ettevõttest peab jääma esinduslik ning väärikas mulje. Eraldi võib välja tuua hotellid, kus integreeritud arvutiga laudu saab kasutada nii administratsioonis kui ka luksuslikumates tubades, võimaldades kliendil juurdepääsu arvutile. Kindlasti on integreeritud töölaud omal kohal ka esindusliku juhi kabinetis.
Lahendused ei piirdu ainult arvuti ja laua kombineerimisega. Nõudlik kasutaja võib arvutisse paigaldada ka DVD-mängija ning ühendada selle näiteks seinal oleva plasmateleriga. Nii võib integreeritud arvutist saada kogu elutoa keskpunkt, kust juhitakse nii tööd kui meelelahutust. Seejuures ei pea interjööri kujunduses stiilile järeleandmisi tegema.
Kuigi Powerdesk asub Inglismaal, on Balti riikide esindus omalt poolt töötamas välja mitmeid mudeleid, mida ka Eestis kohapeal litsentsi alusel toota. Üheks oluliseks sisseviidavaks uuenduseks on sülearvuti terminali lisamise võimalus. Paigutades sülearvuti lauale, luuakse ka internetiühendus ning muud vajaminevad lisavõimalused. Praegu aga tuleb laudu tellida otse Inglismaalt.
Kõikidesse laudadesse on integreeritud Hewlett-Packardi arvuti. Selle konfiguratsioon muutub vastavalt nõudmistele ning ajale.
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.