Raskesse seisu on jäänud Harjumaal elav mees, kes pärast töötuks jäämist teenis nappi elatist metallprahi ära vedamisega. Maksuamet nõuab temalt tagantjärele 36 000 krooni tulumaksu. Keskkonnaministeeriumilt aga litsentsi sel alal tegutsemiseks FIEna mees ei saa ? ei mahu kriteeriumide alla. Inimlikult on mehest kahju. Samas tegutseb ka maksuamet korrektselt ja seadust järgides.
Seadus on seadus ja seada tuleb täita. Kahju aga, et seejuures jääb kaotajaks meid ümbritsev keskkond. Roostes autovrakid reostavad loodust edasi.
Seotud lood
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“