Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on seisukohal, et riik, soovides tõsta alkoholi-, kütuse- ja tubakaaktsiisi, käitub sõnamurdlikult nii ettevõtjate kui ka Eesti inimeste suhtes.
Eelmise aasta lõpul lepiti ühiskonnas kokku ja seadustati aktsiisimäärad ja nende tõus lähemaks kolmeks aastaks. Neile tuginedes on ettevõtjad kavandanud oma edasise tegevuse, sh investeeringud.
Viimase kaheksa kuu jooksul ei ole Eesti majanduskeskkonnas toimunud selliseid muudatusi, mille tulemusel 2004. aasta lõpul kokku lepitud aktsiisitõusuplaane tuleks muuta. Inimesi aga puudutab eriti valusalt tõusvate kütuse maailmaturuhindade juures veel Eesti riigi poolt kavandatav kütuseaktsiisi kiirendatud tõus. Sealjuures nimetatakse kütuseaktsiisi tõusu põhjendusena vajadust mõjutada inimesi vähem kütust tarbima ja kasutama rohkem ühistransporti. See tähendab, et riik soovib pidurdada inimeste liikumist.
Kaubanduskoja hinnangul ei ole liikumisvabaduse piiramine ja sund kasutada ühistransporti, olukorras, kus ühistranspordi võimsus ei ole piisav või ühistransport (mõnes piirkonnas) hoopiski puudub, demokraatlikule riigile kohane.
Samas unustatakse ära, et kütuseaktsiisi tõus mõjub paratamatult kaubatranspordile, kergitades kõikide kaupade hindu. Me ei saa nõustuda ebastabiilse maksupoliitika ega maksukoormuse tõusuga.
Ebastabiilne maksupoliitika ja maksukoormuse tõus kahjustavad meie tööstuse ja majanduskeskkonna konkurentsivõimet. Samuti nagu riigi sõnamurdlik käitumine hävitab usaldust riigi vastu. Kutsume valitsust üles aktsiisitõusust loobuma ja arvestama ühiskonnas saavutatud kokkulepete ja kehtiva seadusega.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.