Kenneth A. Tuckeri ja Vandana Allmanni raamat ?AS Loomad? pole juhtimiskonsultantide esimene katse oma ideid ilukirjanduslikus vormis esitada. Näiteks juhtimisalase kirjanduse eestindamise buumi alguses ilmunud Eliyahu Goldratti raamatud on ka sellised.
Ent kui Goldratti raamatud on ilukirjandusena viletsad, aga juhtimisnõuannete poolest päris tuumakad, siis Tuckeri ja Allmanni raamatuga on lugu pigem vastupidi. Kohati on see raamat täiesti vaimukas, küünib fantaasiakirjanduse klassiku Terry Pratchetti Kettamaailma sarja nõrgemate teoste tasemele. Raamatu juhtimisalase iva saab samas kokku võtta kahe lausega ? 1) iga kingsepp jäetagu oma liistude juurde, 2) suurima edu toob iseendaks jäämine.
Kes lõõgastuseks tingimata midagi juhtimisteemalist lugeda tahab, võib AS Loomade lugu lugeda küll. Raamatust leiab tabavalt sõnastatud põhitõdesid, mille saab endale meeldetuletuseks arvutiekraanile jooksma panna või seinale riputada ? näiteks juhi ebaõnnestumisredeli kümme astet.
Aga suurt juhtimisabi leiavad sellest raamatust vist küll ainult need juhid, kelle terve mõistus ei tööta või kes on juhtimisnõuannete liigse tarbimise tõttu terve mõistuse kasutamise unustanud. Ka kooliõpilastele oleks see raamat võib-olla päris heaks ja huvitavaks sissejuhatuseks juhtimisse.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.