Kaitsepolitsei ametnikud uurivad, kas Viljandimaa bussiliinide riigihanke korralduse juures võis olla tegemist korruptsiooniga.
Sakala andmetel laekus eelmise aasta lõpul riigihangete ametist politseile teade võimalikust korruptiivsest õigusrikkumisest maakonnaliinide teenindajate valikul. Sellistel puhkudel kuulub ametnike tegevuse kontrollimine kapo kompetentsi.
Algatatud on kriminaalasi, mis puudutab karistusseadustiku paragrahvi 300. Kui peaks selguma, et ühele riigihankes osalenud ettevõtetest on tehtud põhjendamatuid soodustusi või rikutud muul viisil riigihanke elluviimise nõudeid ja põhjustatud sellega olulist kahju, võib süüdlast karistada rahatrahviga või kuni üheaastase vangistusega.
Uurimist juhib Lõuna ringkonnaprokuratuuri Viljandi osakonna vanemprokurör Küllike Taits. Tema sõnul on üks riigihankega seotud ettevõtetest avaldanud arvamust, et maavalitsuse tegevus ei vastanud kõigis aspektides seadusele. Selle väite kontrollimiseks oli kriminaalasja algatamine vältimatu.
Maavalitsus kuulutas sõitjateveo riigihanke välja läinud aasta septembri lõpul ja lootis võitja teatavaks teha novembris. Protestid, mille bussiettevõtted riigihangete ametile esitasid, tõid aga kaasa viivituse ning aasta lõpul tunnistati hange nurjunuks.
Et samal ajal lõppesid lepingud kõigi kolme maakonnaliine teenindanud firmaga, otsustas maavanem neist kahega lepingud ajutiselt pikendada. Erandiks oli aktsiaselts Taisto Bussid, kelle liinid anti aktsiaseltsile Mulgi Reisid, sest maavalitsuse väitel oli Taisto varem pidevalt rikkunud talle kehtestatud nõudeid.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”