Tallink Grupp aktsia sulgus pärast enam kui 81 miljoni krooni suurust päevakäivet 4,58 eurol (71,66 kroonil) ehk 2,5% eilsest sulgemishinnast kõrgemal.
Kui päeva alustas aktsia kerge miinusega ja passiivselt, siis tund pärast kauplemise algust taastunud ostuhuvi tõstis aktsia samm sammult korraliku plussi.
Tallinki aktsiatega on börsil kaubeldud tugevamini vaid kahel esimesel börsipäeval 9. ja 12. detsembril 2005.
Võib julgelt öelda, et pärast sel esmaspäeval registreeritud börsiajaloo madalaimat sulgemistaset (4,31 eurot = 67,44 krooni) ja kokkukuivanud käivet on toimunud Tallinki taasavastamine.
Põhjast on aktsia nädalaga tõusnud 6,2%, kusjuures sel nädalal on olnud Tallink Grupp aktsia jaoks kaks ajaloo suurimat tõusupäeva (kolmapäeval 2,8% ja täna 2,5%).
Üle pika aja võivad Tallinki aktsionärid taas kergendunult hingata.
Tugev ostuhuvi võib järgneval nädalal tuua ostupoolele senini mängu kõrvalt jälginud investoreid.
Pärast kolmapäeval avaldatud 2005. aasta majandustulemusi on Norma aktsia enda kohta juba märkimisväärselt odavnenud. Nädala lõpetas väärtpaber 6,25 eurol (97,79 kroonil), mis on madalaim sulgemistase pärast 2004. aasta septembrikuud.
Baltikal jäi ajaloo kõrgeima taseme kordamisest täna puudu kõigest üks eurosent. Aktsia lõpetas nädala 13,64 eurol (213,42 kroonil).
Esmaspäeval avaldatud jaanuarikuu müügitulemused kergitasid aktsiat nädalaga kokku 4,5%.
Eesti Telekomi aktsia sulgus 7,71 eurol (120,64 kroonil), ignoreerides juba teist päeva järjest uudist, et TeliaSonera on oma osalust firmas suurendanud.
Väärtpaberi käive oli marginaalne.
Täna avaldas Eesti Telekomi suuromanik oma 2005. aasta majandustulemused.
Ehkki TeliaSonera kasuminumber ei vastanud turu ootusele rõõmustab telekomifirma investoreid väga hea dividendisaagiga (tava+erakorraline dividend).Võib spekuleerida, et sel aastal maksab korralikke dividende ka Eesti Telekom.Äripäeva korraldatud küsitlused põhjal ootavad analüütikud telekomifirmale sarnaselt möödunud aastatega keskmiselt 8 kroonist dividendi. Võimatu pole ka suurem number.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”