Tänavu veebruaris hüvitas Seesam Rahvusvaheline Kindlustuse AS 1062 kahjujuhtumit kogusummas 17,5 miljonit krooni, teatas ettevõte.
Kokku registreeris kindlustusselts veebruari jooksul 738 uut kahjujuhtumit. Kõige rohkem hüvitas Seesam eelmises kuus sõidukikahjusid: vabatahtliku sõidukindlustuse omanikele 11 miljonit krooni ja liikluskindlustuses 3,9 miljonit krooni.
Sõidukitega seotud kahjudest on kõige sagedasemad liiklusõnnetuse- ja klaasikahjud. Sula ja külma ilma kiire vaheldumine muutis teeolud äärmiselt ohtlikuks, mistõttu esines sageli autoga teelt väljasõite ja teistele sõidukitele tagant otsa libisemisi.
Varakindlustuses maksis Seesam veebruaris 1,6 miljonit krooni hüvitisi, millest eraisikutele hüvitati 1,3 miljonit krooni ja ettevõtetele 0,3 miljonit.
Käesoleval aasta alguse kahe kuuga on Seesam hüvitanud kahjusid 36,8 miljoni krooni ulatuses ehk ligi 5% vähem kui möödunud aastal sama aja jooksul. Kuigi sõidukitega seotud kahjude osakaal on kasvanud, siis eelmise aasta alguse kõrge väljamaksutase on tingitud jaanuaritormist, mille kahjusid Seesam asus 2005. aasta alguskuudel kiiresti hüvitama.
Kindlustusmakseid kogus Seesam veebruaris 32,9 miljonit krooni. Kuu maksetest suurem osa ehk 18,6 miljonit laekus vabatahtlikust sõidukikindlustusest, liikluskindlustuse makseid kogunes 5,7 ja varakindlustuse makseid 4,2 miljonit krooni.
Kokku on Seesam aasta algusest kogunud preemiaid 78 miljonit krooni, mis teeb eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 15% kasvu. Kindlustusmakseid on kogutud kõige rohkem vabatahtlikus sõidukikindlustuses, liikluskindlustuses, ettevõtte varakindlustuses ning koduvarakindlustuses.
Finantsinspektsiooni statistika põhjal moodustas Seesam Rahvusvaheline Kindlustuse ASi turuosa jaanuari lõpu seisuga 15,8%, mis andis turul kolmanda positsiooni.
Seotud lood
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.