Väike-Õismäe gümnaasiumi 11. klassi õpilane Artti Aston käib sõpradega nädalavahetustel ehitusel tööl, mis toob talle sisse 800 krooni kuus. Üks tööpäev kestab viis tundi, mille eest saab ta 200 krooni. "Igal nädalavahetusel ei käi, vaid vastavalt vajadusele," ütleb Artti.
Teenitud raha kulub enamasti sõpradega väljaskäimisele - pidudele, bowling'ule ja piljardile. "Sel aastal on rohkem piljardit ja bowling'ut mängitud," rääkis noormees.
Eelmisel suvel käis ta tööl, et panna teenitud raha kõrvale uute riiete ja kooliasjade ostmiseks. Idee pärines emalt, kes vihjas pojale, et too võiks suvel ise raha teenida ja sellega midagi kasulikku teha. Noormees nendib, et ega olnudki suuremat himu teenitud raha jooksvalt ära raisata, sest töökoht asus linnast väljas ning suuri ostukeskusi seal ei olnud.
Artti jälgib veidi ka börsil toimuvat, eriti Tallinki aktsiatega seonduvat, sest tema ema on neid natuke ostnud. Ise ta aktsiaid ostnud pole, kuid ei välista nende ostmist kunagi tulevikus.
Pangakaarte on tal kaks, nii Ühispanga kui ka Hansapanga oma. Aktiivses kasutuses on neist esimene, teine kaart sai tehtud juhusliku mõttevälgatuse tõttu. Pangakaardiga maksta ta ei armasta, sest kui rahakotis sularaha pole, siis tekkivat tunne, nagu raha polekski.
Raha koolilõuna jaoks ja veidi lisataskuraha annab talle ema, ka olmeasju ei pea ta oma raha eest ostma. Ema maksab ka tema telefoniarve ja trennikulud. Lisaraha küsib ta emalt siis, kui omal napib. "Aga kui ma mingil perioodil olen liiga palju küsinud, siis ema piirab mind, sest muidu lähevad minu kulutused liiga suureks," ütles Artti.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”