Ise ma talvel ei ehitaks. Kujutan ette, et lumi on veel hullem kui vihm, sest vihmaveest osa saab ära voolata, aga lumi jääb hange ja leotab aegamisi sulades konstruktsioonid väga läbi.
Märg karkass talvel on väga suur ohuallikas. Kui seinaplaadid paika panna, jääb niiskus konstruktsiooni sisse ja hallitus, hiljem ka mädanik, on temperatuuri tõustes kohe kohal.
Voodrilauaga on asi lihtsam. Tuuletõkkeplaat ja katus on paigas ja kaitsevad maja, voodrilaud on küll õues, aga sinna ta ju jääbki. Lihtsalt tööd on ebamugavam teha. Värvida muidugi külmaga ei saa, kindlasti peaks kasutama tehases värvitud laudu ja jätma viimase värvikihi pealekandmise soojale ajale.
Akende ettepanekul on probleemiks see, et oleme harjunud seda tegema montaaživahu abil, mis ka külma ei kannata. Kui kasutada ajutisi lahendusi ja tihendada vahuga hiljem, peaks kuidagi hakkama saama.
Sisetöid puiduga, eriti põranda tegemist, saab teha ainult siis, kui on võimalik maja kütta.
Ajutine lahendus soojapuhuritega, mis hiljem ära viiakse ja maja lastakse uuesti külmaks ning niiskeks minna, ei sobi kuidagi, sest puit hakkab niiskuma.
Autor: Märt Riistop
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.