Korterite müük sundüürnikele on
omandireformi lõpuleviimise õiglane ja loomulik protsess, teatas Toomas Vitsut
linna pressiteenistuse vahendusel.
Täna, 22. veebruaril, hakkab linnavolikogu arutama korterite otsustuskorras müüki Põhja-Tallinnas. "See on loomulik, et praegused üürnikud saavad need korterid erastada," ütles Vitsut vastuseks IRLi liikme Toomas Tõniste eilsele avaldusele.
Vitsuti sõnul kiputakse unustama, kes on ja kuidas tekkisid sundüürnikud. "Need on inimesed, kes ei saanud üheaegselt teiste üürnikega oma eluaset erastada. On aeg ka nendele inimestele seda lõpuks võimaldada ja nii õiglus jalule seada," märkis ta.
Sundüürnikelt ei tohiks Vitsuti arvates korterite eest küsida praegust turuhinda. "Kui nad ei saanud erastada nn kollaste kaartide eest, siis oleks eriti ülekohtune sundida inimesi, kelle sissetulek seda ei võimalda, võtma nüüd pangalaenu," märkis ta.
Seotud lood
Reformierakond süüdistab pressiteate
vahendusel keskerakondlikku linnavalitsust, et neljapäeval on Tallinna
linnavolikogu istungi päevakorras järjekordsed eelnõud, millega
müüakse otsustuskorras linnale kuuluvad korterid ning teatud hulk valitud
inimesi saab kortereid osta erastamishinnaga 300 krooni ruutmeeter.
Avalikkuse ette on lisaks Elmar Sepa
korterisepitsustele jõudnud ka teised juhtumid sellest, kuidas Tallinna linn
valituile praktiliselt tasuta kortereid jagab.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.