Alates tänasest saab märkida Ekspress Grupi
aktsiaid. Aksiate müügist gruppi tulev raha läheb laienemiseks Ida-Euroopas.
Ekspress Grupi aktsiaid saab märkida kuni 29. märtsi pärastlõunani, pakkumise tegemisel on ühe aktsia hind 97 krooni, kirjutas Äripäev.
Kindlat garanteeritud kogust pakkumiskutses pole märgitud, aktsiate jaotuse otsustavad Ekspress Grupp koos pakkumise korraldaja Suprema Securitiesega pärast märkimistulemuste selgumist.
Ekspress Grupi suurima konkurendi ASi Eesti Meedia tegevjuht Mart Kadastik viibis eile parasjagu Oslo lennuväljal. Ta ei saanud teemat pikalt kommenteerida, kuid küsimusele, kas tema ostaks konkurendi aktsiaid, vastas ta: "Peaks kaaluma." Ekspress Grupi börsiletuleku kohta lisas Kadastik veel, et kui Ekpress Grupi senine ainuomanik Hans H. Luik sellise otsuse tegi, ju siis on tema kontserni seisukohast tegemist positiivse otsusega.
Luik keeldus eile intervjuust, viidates karmidele börsireeglitele. "Saame kokku siis, kui Ekspress Grupi börsileminek tõepoolest aset leiab," ütles ta.
Kaks kuud tagasi toimunud kohtumisel, kui Äripäev kirjutas esimest korda Ekspress Grupi võimalikust börsileminekust, tunnistas Luik, et eeskätt on ta silmas pidanud Rumeeniat, Bulgaariat ja Lätit ning võib-olla veel mõnda riiki ning jutt on võimalike osaluste omandamisest ennekõike internetiteenuseid pakkuvates ettevõtetes, näiteks telefoniinfo ja personaliotsingu valdkonnas. Siiani on Ekspress Grupil väljaspool Eestit ärihuvid ainult Leedus.
Ajakirjaniku toonasele küsimusele, kas ta börsilemineku plaane haududes on teinud pakkumise oma praeguse põhipartneri Norra meediakontserni Schibsted osaluse ülesostmiseks SL Õhtulehes, Linnalehes ning Ajakirjade Kirjastuses, vastas Luik, et Schibstediga pole mõtet konkureerida, vaid pigem koostööd teha.
Olgu lisatud, et vahetult enne seda, kui seni tasuta nädalalehena ilmunud Linnaleht eelmisel aastal tasuta jagatavaks päevaleheks muutus, müüs Luige osalusel tegutsev Eesti Päevalehe AS 50 protsenti Linnalehe aktsiatest Schibstedi kontroll all tegutsevale Eesti Meediale.
Jaan Manitski 50protsendilise osaluse kohta Eesti Päevalehes on aga Luik öelnud, et kahekesi on kindlasti kergem võimalikest kriisidest jagu saada, viidates sellele, et alles 2005. aastal õnnestus mitmeid aastaid kahjumiga vaevelnud Eesti Päevaleht kasumlikuks muuta.
Kui enne täna väljakuulutatavat aktsiate müüki kuulus Ekspress Grupis otseselt Hans H. Luigele 65 ja tema investeerimisfirmale HHL Rühm 35 protsenti aktsiatest, siis pärast ligi poolte HHL Rühma omanduses olevate aktsiate avalikku müüki ning Ekspress Grupi uute aktsiate emiteerimist kahaneb HHL Rühma osalus märgatavalt.
Aktsiad müüki kolmandal katsel
Kõnealuse aktsiamüügiga teenib HHL Rühm positiivse müügi korral maksimaalselt 356 miljonit krooni. Arvata võib, et teenitava rahaga kavatseb Luik finantseerida oma muid ärisid, sealhulgas ennetähtaegselt tasuda mitmeid meediaväliseid laene. Luik on muu hulgas aktiivne osaline kinnisvaraäris.
Äripäevale teadaolevalt on Luik Ekspress Grupi avalikku aktsiaemissiooni kahel korral edasi lükanud - eelmise aasta oktoobris-novembris ning ka tänavu veebruaris.
Viimasel korral oli edasilükkamise põhjuseks börsil noteeritud aktsiate langustrend.
Seotud lood
Šmigunide Suusaklubi mänedžer Kristjan-Thor
Vähi ütles aripaev.ee-le, et Šmigunide aktsiaostud otsustab portfellihaldur.
Hansapanga endine juht Indrek Neivelt ei
ole veel jõudnud ennast Eesti Ekspressi aktsiapakkumisega kurssi viia ning
seetõttu ei osanud ta öelda, kas märgib meediafirma aktsiaid või mitte.
LHV suuromanik Rain Lõhmus suhtuks isegi
paremini, kui Äripäev börsile tuleks. "Nii et äkki võtate selle kaalumisele,"
esitas ta väljakutse.
Ettevõtja Urmas Sõõrumaa ei kavatse
põhimõtteliselt aktsiaid ja võlakirju märkida, sest saab oma raha paigutamisega
ise suurepäraselt hakkama.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.