Täna sõlmiti Riias SIA Baltika Latvija ja
Läti Olümpiakomitee vahel leping, mille kohaselt riietab Baltika kaubamärk
Monton Läti olümpiadelegatsiooni 2008. aasta Pekingi olümpiamängudel, teatas
firma.
Montoni rõivaid kannavad Pekingis ka Eesti ja Ukraina delegatsioonid, kokku riietatakse pea 1000 olümpialast.
Läti Olümpiakomitee ja Baltika Läti tütarettevõtte SIA Baltika Latvija vaheline koostööleping allkirjastati täna kell 12.00 Läti Olümpiakomitee presidendi Aldons Vrublevsikse ja Baltika Läti turu direktori Maruta Ergle poolt.
Montoni brändijuht Kaie Kaas kinnitas, et Pekingi olümpiamängud on Montonile suursündmuseks. „See on esimene kord, kus eestimaine rõivabränd riietab olümpial eestlaste kõrval ka teiste riikide esindajaid,” on Kaas rahul. See, et kolme riigi rahva iidolid kannavad Montoni rõivaid, lisab kaubamärgile emotsionaalset väärtust ning tunnustab brändi rahvusvahelist läbilöögivõimet.
Montoni rõivaid kannab kogu Läti olümpiadelegatsioon, nii sportlased kui ka kohapeal viibivad ametnikud. Kokku valmistab Monton rõivaid enam kui 100 Läti esindajale Pekingis.
Montoni brändijuhi Kaie Kaasi sõnul on Läti delegatsiooni rõivakavandid juba paberil. „Järgmiseks kevadeks on kogu kollektsioon valmis ning piiratud koguses olümpiariideid jõuab ka poodidesse,” lubas Kaas. Hetkel on Montonil Lätis 5 kauplust, kuhu olümpiarõivad ka müügile jõuavad.
Läti olümpialaste paraadrõivastuse disainib Montoni disainer Piret Puppart, kes töötab Baltikas 2006. aasta algusest ning õpib hetkel Eesti Kunstiakadeemias moedisaini.
AS Baltika on Eesti Olümpiakomitee pikaajaline koostööpartner, Monton on Eesti olümpiadelegatsiooni riietanud varasemalt 2004. aasta Ateena suveolümpiamängudel ja 2006. aasta Torino taliolümpiamängudel.
Seotud lood
Baltika avas oma seni suurima Montoni
esinduskaupluse Euroopa suurimas kaubandus- ja vabaajakeskuses Evropeisky
Moskvas, teatas ettevõte.
Baltika Grupi juhi Meelis Milderi sõnul
toob Baltika 2007. aastal turule uued tootegrupid.
Tartu rõivatootmisettevõte AS Ilves-Extra
riietab järgneva kolme aasta jooksul poolteist miljonit soome suusatajat.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.