Kui naine käib tööl, siis tõenäoliselt peab
tema abielu kauem vastu kui koduperenaise abielu, selgub USA ülikoolis tehtud
uuringust.
Abikaasade vahel on võrdsus aina kasvanud, see puudutab nii sissetulekut, otsuste tegemist, laste eest hoolitsemist kui kodutöid, ütles Pennsylvania ülikooli sotsioloog Stacy Rogers.
Tema uuringu tulemused ilmusid raamatus "Alone Together: How Marriage in America is Changing" (Üheskoos üksi: Kuidas muutub abielu Ameerikas"), vahendas Science Daily. Rogers lükkab ümber traditsioonilise uskumuse, et tööl käivad naised on süüdi abielulahutuste arvu kasvus.
Paljud majandusteadlased on väitnud, et traditsiooniline abielu, kus mees teenib leiba ning naine hoolitseb kodu eest, on tõhusam kui kahe töölkäija abielu.
Rogers uuris 1980-2000 tuhandet abielupaari, rühm oli valitud USA rahvastikku esindav. Selgus, et mehed hindasid, kui naine käis tööl ning teenis raha ja pered kohanesid sellise eluga.
Leivateenija-perenaise abielude asemele on tulnud võrdsemad abielud - naine ja mees teevad koos otsuseid ning majapidamistööd ja lastega tegelemine on võrdsemalt jagatud.
Ka nurin ebavõrdsuse üle on teinud läbi muutuse: see on nüüd omane mõlemale abikaasale.
Üks kummaline tähelepanek - 20 aasta jooksul, mil uuring tehti, olid lastetud paarid õnnelikumad kui need, kel kodus kasvasid lapsed.
Loe ka teisi
Novaatori uudiseid.
Seotud lood
Õnneliku abielu saladus on selgunud. See
põhineb kolmel alustalal: truudusel, heal seksil ning pestud nõudel.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.