Vastavaldatud uuringu järgi on
Suurbritannias tänapäeval haiguslehe võtmise tähtsuselt teine põhjus
vaimuhaigused.
Suurbritannias tegutseva personali- ja arengu-uuringuid korraldava instituudi aruandest selgus, et järjest enam võetakse haiguslehte depressiooni või stressi tõttu, kirjutas BBC.
30 000 inimese andmete põhjal tehtud uurimusest tuli välja, et enam puudutakse töölt vaid lihaskonnaga seotud haiguste tõttu, näiteks valutava selja pärast.
Depressiooniga on töötajad kodus keskmiselt 30 päeva aastas, stressi tõttu on puudutud päevade arv keskmiselt 21 päeva. Uuringust selgus veel, et rohkem võtavad vaimsete probleemide tõttu riigisektori töötajad ning et suuremalt jaolt on probleem seotud vanemate töötajatega.
Seotud lood
Suitsetajad veedavad aastas keskmiselt
kaheksa päeva rohkem haiguslehel, kui nende mittesuitsetajatest kolleegid,
selgub äsja avaldatud uuringust.
Värskest Eesti inimarengu aruandest selgub,
et Eestis kaebavad tööinimesed mitu korda rohkem stressisümptomite üle kui
soomlased, lisaks on pinge kümne aasta taguse ajaga võrreldes tunduvalt
kasvanud.
Eelmisel aastal tühistas haigekassa
haigushüvitise maksmise töötamise tõttu 80 korral.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.