Lätlaste uhkus saab tugeva taganttõuke,
sest kohaliku telekomiettevõtte erastab firma enda juhtkond ehk rahvuslik
kapital.
Tehingu hind on aukartust äratavad 290 miljonit latti ehk 6,5 miljardit krooni.
Firma juhataja Nils Melngailis teatas juuni keskel, et selline erastamine on Läti jaoks küllaltki uus ja praegu uurib ta oma meeskonnaga rahvusvahelisi kogemusi, kirjutas Eesti Ekspress.
"Muuseas meie naabritel Eestis privatiseeriti sel viisil mõned aastad tagasi laevandusfirma Tallink," märkis ta.
Tallinki suuromanikeks said tõesti Enn Pant, Kalev Järvelill, Keijo Mehtonen, Andres Hunt ja teised direktorid, kuid mitte hiljuti, vaid kümme aastat tagasi. Tallink oli tookord pankrotti minemas, Eesti riik ei tahtnud või ei julgenud raha ettevõttesse juurde panna ning direktoritele anti võimalus ise firma üles pumbata ja omanikeks saada.
Lätis seevastu on telekom praegu vägagi korralik ettevõte. Lattelecomi käive pole viimastel aastatel eriti kasvanud, püsides kolme miljardi krooni ringis ja veidi üle selle. Küll aga on tõusu läbi teinud puhaskasum, kerkides kuue aastaga 555 miljonilt kroonilt 876 miljonile kroonile.
Seotud lood
Dienaz Bizness avaldas täna, et viimase
kümne kuuga saabus Lätti üle 4 000 võõrtöölise. Seda näitab Läti kodakondsus- ja
migratsiooniameti statistika.
Kaks 10aastast Soome tüdrukut jäid Tallinki
laeval Galaxy kajutisse kaheks tunniks kinni, kirjutas SL Õhtuleht.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.